Jak przyprawić steka?

Jak przyprawić steka?
Czas czytania: 3 minuty

Spis treści:Przyrządzanie w domu steku o restauracyjnej jakości jest łatwe do osiągnięcia, gdy ma się w rękawie kilka prostych technik. W obliczu wszystkich mitów na temat mięsa trudno jest się zorientować, co jest faktem, a co fikcją. Ten przewodnik to twoja instrukcja, która pozwoli ci uzyskać doskonały stek za każdym razem. A wszystko zaczyna się od przyprawiania.

Obowiązki związane z przyprawianiem steków

Dobrze dopraw! Czerwone mięso może przyjąć o wiele więcej soli niż się większości wydaje. Nie bój się doprawić swojego steku obficie solą koszerną! To w dużej mierze zależy od grubości steku, ale chcesz, aby sól przyprawić wewnątrz mięsa – nie tylko na powierzchni!

jak doprawić stek
Fot. Jeżeli nie wiesz jak doprawić stek, zdecydowanie musisz czytać dalej

Jak przyprawić stek w skrócie

Pozwól mu odpocząć po ugotowaniu: Pozwoli to sokom stekowym na redystrybucję w całym mięsie. Jeśli spieszyć proces odpoczynku, tracisz soki na talerzu podczas krojenia w nim.

Użyj termometru: Jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby upewnić się, że twoje mięso ma temperaturę, której pragniesz. Dowiesz się jak przyprawić steka na grilla.

Jakich przypraw należy używać do steków? Jak przyprawić steka?

Przyprawiając stek, nie można się pomylić z klasycznym świeżo zmielonym czarnym pieprzem i solą koszerną. Na koniec można dodać sól morską w płatkach.

Dodaj do soli kilka posiekanych ziół, takich jak tymianek, rozmaryn lub szałwia, aby uzyskać aromatyczną sól do steków. Jak doprawić stek? Aby uzyskać restauracyjną jakość steków, podsmaż je w maśle i ziołach podczas ostatnich chwil gotowania. W ten sposób uzyskasz pyszny maślany smak, który znasz i kochasz ze swojej ulubionej restauracji.

Jakie przyprawy do steka?

Szybką i łatwą wskazówką, która zapewnia mocny smak, jest natarcie ugotowanego steku ząbkiem czosnku. Wystarczy przekroić czosnek na pół i natrzeć jego przeciętą stroną cały odpoczywający stek.

jak przyprawić stek wołowy
Fot. Jak przyprawić stek wołowy – to nie takie trudne!

Własna przyprawa do steków: Spróbuj przygotować własną mieszankę przyprawową, mieszając razem dowolną liczbę suszonych przypraw, takich jak czosnek w proszku, cebula w proszku, wędzona papryka, rozmaryn, tymianek, kminek, chili w proszku i brązowy cukier. Przechowuj w szczelnym słoiku, aby mieć gotowe, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Sztuczki dotyczące smażenia steków

Nie tylko musisz wiedzieć, jak przyprawić stek wołowy. Odwrócona obróbka termiczna ułatwia gotowanie: Ta metoda stała się coraz bardziej popularna w ciągu ostatnich kilku lat, i nie bez powodu. Jest to świetna metoda, ponieważ pozwala na trochę czasu bez rąk, podczas gdy stek gotuje w piekarniku.

Z szybkim, końcowym wyszukiwanie na kuchence do karmelizacji zewnątrz, będziesz miał „różowy od ściany do ściany”.

Na koniec upiecz w piekarniku, aby uzyskać wspaniałą skórkę. Przyprawa do steka już powinna zacząć wydawać doskonały aromat.

Stwórz strefy ciepła: To jest specjalnie dla podczas gotowania na grillu. Jeśli stek smaży się zbyt szybko, przenieś go na chłodniejszą stronę grilla. Jeśli stek nie jest tak ugotowany, jak byś chciał, przenieś go do strefy o większej temperaturze.

Obalone mity dotyczące przyrządzania steków

Smaż na dużym ogniu, aby zablokować soki: Fałsz! Smażenie w wysokiej temperaturze rzeczywiście pomaga stworzyć piękną skórkę na zewnątrz steku, ale nie ma wpływu na soczystość steku. To zależy od kawałka mięsa, którego używasz i sposobu, w jaki go gotujesz. Niezależnie od kawałka steku, wszystko sprowadza się do metody gotowania. Jeśli przegotujesz mięso, stanie się ono suche i nieapetyczne.

Tak więc, przy większych kawałkach mięsa, zacznij w chłodniejszej strefie grilla, a następnie przenieś do gorętszej strefy, aby zakończyć. W ten sposób skarmelizujesz zewnętrzną skórkę, nie przegrzewając wnętrza. W przypadku chudszych, cieńszych kawałków mięsa postępuj odwrotnie: od gorącej do chłodnej. Takie kawałki mięsa gotują się szybciej, więc masz mniej czasu na rozwinięcie skórki.

Awatar GaryMoveOut

Zobacz również:

Przyprawy do piernika - domowy przepis

Przyprawy do piernika – domowy przepis

Święta pachnące cynamonem, goździkiem i wanilią to zarówno wspomnienie z dzieciństwa, jak i stały element bożonarodzeniowego nastroju. Przypr…

Przyprawy do kutii - jakie użyć?

Przyprawy do kutii – jakie użyć?

Kutia to potrawa wigilijna z pszenicy i maku. Nie powinno jej zabraknąć na polskim świątecznym stole, razem z resztą dwunastu tradycyjnych posił…

Jak doprawić barszcz wigilijny?

Jak doprawić barszcz wigilijny?

Dla wielu z nas aromatyczny barszcz wigilijny jest niekwestionowanym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Obok karpia i pierogów z kapustą i grzybam…

Jakie przyprawy do kapusty wigilijnej

Jakie przyprawy do kapusty wigilijnej

Przepis na kapustę wigilijną z grzybami, czy też w innej wersji niekiedy przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Chociaż trzeba powiedzieć, że…

Jak przyprawić ziemniaki do pieczenia

Jak przyprawić ziemniaki do pieczenia

Idealnie przyprawione pieczone ziemniaki to marzenia każdej gospodyni i każdego gospodarza. Do przygotowywania frytek i ziemniaków pieczonych warto…

5/5 - (1 vote)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *