Jak mrozić gołąbki?

Jak mrozić gołąbki?
Czas czytania: 2 minuty

Spis treści:Faszerowane gołąbki, znane w Polsce i innych częściach Europy Wschodniej, są od wieków uwielbianym daniem. Są na tyle sycące, że można się nimi delektować samodzielnie, ale także stanowią doskonały dodatek do każdego dania głównego na bazie mięsa. Ich smak może być łatwo dostosowany do składników, które preferujesz. Czasem zastanawiamy się czy można je mrozić oraz w jakiej formie najlepiej je przechowywać. W tym artykule omówimy, jak łatwo jest przygotować gołąbki do zamrożenia i podamy kilka wskazówek, jak robić to w sprawdzony sposób. Czy gołąbki można mrozić? Jak mrozić gołąbki?

Czy można mrozić gołąbki? Jak zrobić to, aby zachowały smak?

Czy można mrozić gołąbki? Można, ale najlepiej robić to z surowymi dodatkami, a nie z dodatkami po ugotowaniu. Jednak jeśli chcesz, aby szybciej można było zjeść gołąbki (zaraz po wyjęciu z zamrażarki), możesz wcześniej ugotować całość w sosie i wtedy zamrozić.

Jednak najlepszym podejściem jest przechowywać osobno sos pomidorowy, a gołąbki mrozić jedynie sparzone. Instrukcja, jak zamrozić gołąbki w odpowiedni sposób:

  1. Liście kapusty należy najpierw sparzyć.
  2. W sparzone liście kapusty należy zapakować surowe składniki. Możesz też od razu ugotować całe gołąbki w sosie pomidorowym, jeśli chcesz mieć możliwość szybkiego odgrzania w mikrofalówce.
  3. Każdą sztukę zakapuj w osobny woreczek strunowy przeznaczony do mrożenia, aby uniknąć sklejenia się gołąbków.
  4. Gołąbki należy przechowywać w zamrażarce lub w lodówce.

Pamiętaj, że kiedy farsz jest ugotowany przed zamrożeniem, nie zachowuje tak dobrze smaku i swojej konsystencji po rozmrożeniu. Tekstura znacznie się zmienia w wyniku gotowania i mrożenia. Jeśli gołąbki chcesz zabrać ze sobą, nie powinno to przeszkadzać. Jeśli gołąbki jedynie sparzysz i ugotujesz w sosie dopiero po rozmrożeniu, powinny zachować większość oryginalnego smaku.

Jak przechowywać gołąbki? Ile dni można mieć je w lodówce lub zamrażarce?

Skoro już wiesz czy można zamrozić gołąbki, czas na kolejne pytanie, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto je przyrządza. Jak przechowywać gołąbki, aby się nie zepsuły? Wszystko zależy od tego, jak będziesz je przechowywać. Możesz robić to w lodówce, zamrażarce, w zależności od tego, jak szybko zamierzasz ją zjeść.

Jeśli przechowujesz ją w lodówce, włóż ją do szczelnego pojemnika z pokrywką i przechowuj do 4 dni. Zamknij je szczelniej w słoiku i zalej sosem, a ich okres przydatności wydłużysz nawet do 2 tygodni.

czy gołąbki można mrozić
Fot. Teraz już wiesz czy można mrozić gołąbki

Jeśli chodzi o mrożenie gołąbków, powinny przetrwać tyle, ile ich składniki, a więc nawet do kilku miesięcy.

Jak rozmrozić gołąbki? Sprawdzona metoda

Mrożenie mamy za sobą, a więc teraz odpowiemy na pytanie: jak rozmrozić gołąbki?

  • Rozmrożenie ich przez noc jest jedną z metod – zwykle trwa to kilka godzin. Zacznij od wyjęcia zamrożonych gołąbków z opakowania, a następnie podgrzej je w wybrany sposób, w zależności od tego jak zostały wcześniej zamrożone.
  • Możesz położyć je na patelni w odległości 3 cm od siebie lub podgrzać je w garnku na średnim ogniu.
  • Innym sposobem na rozmrożenie gołąbków jest włożenie ich do mikrofalówki i włączenie trybu rozmrażania.

Pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz, kiedy sos będzie przykrywał je do połowy.


Zobacz również:

Przyprawy do piernika - domowy przepis

Przyprawy do piernika – domowy przepis

Święta pachnące cynamonem, goździkiem i wanilią to zarówno wspomnienie z dzieciństwa, jak i stały element bożonarodzeniowego nastroju. Przypr…

Przyprawy do kutii - jakie użyć?

Przyprawy do kutii – jakie użyć?

Kutia to potrawa wigilijna z pszenicy i maku. Nie powinno jej zabraknąć na polskim świątecznym stole, razem z resztą dwunastu tradycyjnych posił…

Jak doprawić barszcz wigilijny?

Jak doprawić barszcz wigilijny?

Dla wielu z nas aromatyczny barszcz wigilijny jest niekwestionowanym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Obok karpia i pierogów z kapustą i grzybam…

Jakie przyprawy do kapusty wigilijnej

Jakie przyprawy do kapusty wigilijnej

Przepis na kapustę wigilijną z grzybami, czy też w innej wersji niekiedy przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Chociaż trzeba powiedzieć, że…

Jak przyprawić ziemniaki do pieczenia

Jak przyprawić ziemniaki do pieczenia

Idealnie przyprawione pieczone ziemniaki to marzenia każdej gospodyni i każdego gospodarza. Do przygotowywania frytek i ziemniaków pieczonych warto…

Oceń wpis


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *