Jak rozmrozić truskawki?

Jak rozmrozić truskawki?
Czas czytania: 2 minuty

Spis treści:Mrożenie żywności to doskonały i znany od lat sposób na zachowanie świeżości produktów na długo. Mrożone warzywa i owoce nie tylko zachowują swoje właściwości i wartości odżywcze, ale także najczęściej nie zmieniają konsystencji i smaku.

Jak rozmrozić truskawki, szybkie i skuteczne metody.

Zamrażanie owoców bezpośrednio, lub krótko po zbiorach pozwala w okresach, kiedy świeże owoce nie są dostępne cieszyć się ich smakiem, ale także właściwościami. Rozmrożone owoce praktycznie wcale nie tracą wartości odżywczych, zatem nawet zimą możemy dostarczać organizmowi cenne witaminy z letnich owoców.

Jak rozmrozić truskawki, aby uzyskać najlepszy efekt?

Oczywiście sposób rozmrożenia każdego owocu, także truskawek to zależy od wielu czynników. Przede wszystkim różnica będzie polegała od odmiany owocu, inaczej rozmraża się miękkie truskawki, które mają więcej wody i nieco luźniejszą strukturę, a w inny sposób rozmraża się owoce deserowe, które mają bardziej suchy miąższ.

jak rozmrozić truskawki do ciasta
Fot. Jak rozmrozić truskawki do ciasta? To naprawdę proste!

Oprócz odmiany na sposób rozmrożenia będzie wpływał także stopień dojrzałości owocu.  Poza tym należy zastanowić się do czego owoce będą używane, jakie mają mieć zastosowanie, bo oczywiście inaczej potraktujemy owoce na kompot, czy do przygotowania smoothie, a innych metod będziemy szukali, kiedy zastanawiamy się jak rozmrozić truskawki do ciasta.

Ostatecznie wybór sposobu będzie także zależał od tego, jakim czasem dysponujemy. Niektóre metody będą wymagały długiego oczekiwania, a efekt innych będzie po kilkunastu minutach.

Jak szybko rozmrozić truskawki?

Jeśli zależy nam na czasie, a owoce będą używane do smoothie, koktajli, najszybciej owoce rozmrozimy poprzez umieszczenie ich w wodzie, w temperaturze pokojowej. Po pewnym czasie, wodę należy wymienić na świeżą, ponieważ oczywiście szybko się wychłodzi od zamarzniętych owoców.

jak szybko rozmrozić truskawki
Fot. Jeżeli nie wiesz jak szybko rozmrozić truskawki, koniecznie czytaj dalej!

Jeśli owoce mają być zastosowane do słodkich sosów czy polew, bez obaw można je rozmrozić umieszczając w garnku lub rondelku i podgrzewając z niewielką ilością wody na małym ogniu często mieszając. Jeśli natomiast chcemy szybko rozmrozić owoce do wypieków, najpierw należy zastanowić się czy rozmrażać truskawki do ciasta.

Do większości ciast zarówno truskawki nie będą musiały w ogóle być rozmrażane, wystarczy zamrożone owoce umieścić tuż przed pieczeniem wymieszać z gotową masą. W przypadku ciast, gdzie owoce muszą być rozmrożone, należy rozłożyć je na płasko na desce, talerzu czy dużej blaszce i po prostu czekać. Wówczas istnieje najmniejsze ryzyko, że owoc straci pożądaną konsystencję.


Zobacz również:

Fish burger - poznaj prosty przepis na burgera rybnego

Fish Burger – Poznaj prosty przepis na burgera rybnego

Szukasz pomysłów na burgera, który zachwyci gości Twojego lokalu? Postaw na Fish Burgera! Dowiedz się, jak przygotować rybę, by jednocześnie b…

Wytrawne placki z różnych stron świata

Wytrawne placki z różnych stron świata

Pizzę kochają wszyscy – tym bardziej warto poznać jej zamienniki. Jaki pomysł na placek z dodatkami mają Francuzi, Węgrzy i Japończycy? Sprawd…

czy cytryna może zastąpić kwasek cytrynowy

Czy cytryna może zastąpić kwasek cytrynowy?

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy można zastąpić prawdziwe cytryny kwaskiem cytrynowym? To pytanie pojawia się szczególnie, gdy w lodówce …

czym można zastąpić ekstrakt cytrynowy

Czym można zastąpić ekstrakt cytrynowy?

Ekstrakt cytrynowy dodaje wyjątkowego smaku wielu potrawom, ale co zrobić, gdy zabraknie go w domu? Na szczęście, istnieje kilka sprawdzonych subs…

jak zrobić ekstrakt cytrynowy domowej roboty

Jak zrobić ekstrakt cytrynowy domowej roboty?

Ekstrakt cytrynowy jest świetnym dodatkiem do wielu potraw i napojów, nadając im wyrazisty, cytrynowy smak i aromat. A co powiecie na domowej robot…

Oceń wpis


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *