Jak czyścić mikrofalówkę? Czyszczenie mikrofalówki sodą lub octem

Jak czyścić mikrofalówkę? Czyszczenie mikrofalówki sodą lub octem
Czas czytania: 3 minuty

Spis treści:



Sprzęty gospodarstwa domowego ułatwiają życie każdej gospodyni domowej. Chyba nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie życia bez kuchenki mikrofalowej. Dzięki temu urządzeniu szybko i łatwo możemy odgrzać pokarmy, a także pomóc sobie w ich przygotowaniu. Niestety jednak, zabrudzenia są jednym z najczęstszych problemów z jakimi przyjdzie się nam zmierzyć. Mikrofalówki by działały długo i sprawnie muszą być utrzymane w czystości. Ma to także wpływ na jakość odgrzewanych czy przygotowywanych posiłków. Okazuje się, że domowe sposoby na czyszczenie mikrofalówki są niezwykle skuteczne. Jak więc wyczyścić urządzenie sodą i octem?

Czyszczenie mikrofalówki – najczęstsze zabrudzenia

Każda gospodyni domowa wie, że tłuszcz i nieprzyjemny zapach, który gromadzi się w mikrofalówce, są niezwykle trudne do usunięcia. Co więcej, pośpiech towarzyszący nam w ciągu dnia sprawia, że po każdorazowym podgrzaniu posiłku, nie mamy czasu na dokładne wyczyszczenie mikrofalówki z resztek. W wyniku takiego zaniedbania, odkładające się resztki jedzenia i plamy z tłuszczu stanowią ogromną przeszkodę. Wówczas warto skorzystać z domowych sposobów, które pozwolą nam skutecznie usunąć zabrudzenia.

czyszczenie mikrofalówki
Fot. Czyszczenie mikrofalówki może być na prawdę proste!

Zastanawiasz się jak czyścić mikrofalówkę? Możesz wykorzystać do tego produkty, które na pewno już znajdują się w twojej kuchennej szafce. Nie tylko usuną one brud, ale także efektywnie pozbędą się nieprzyjemnego zapachu.

Pamiętaj jednak, że czyszczenie mikrofalówki to nie tylko usunięcie zabrudzeń z jej wnętrza. Niezbędne jest także wyczyszczenie talerza obrotowego, który możesz umyć w zmywarce lub ręcznie przy pomocy płynu do naczyń. 

Czyszczenie mikrofalówki octem

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że ocet ma znakomite właściwości odkażające i dezynfekujące. Dzięki niemu pozbycie się tłustych plam nie będzie stanowiło żadnego problemu. Produkt ten chętnie jest wykorzystywany do czyszczenia różnych powierzchni jak np. wnętrza lodówki. Na pewno kojarzycie ocet, gdyż ma on niezwykle silny i często drażniący zapach. Nie mniej jednak, jego właściwości pozwolą pochłonąć inne, nieprzyjemne zapachy z wnętrza mikrofalówki. Z powodzeniem wyeliminuje on zapach spalenizny czy starego tłuszczu.

czyszczenie mikrofalówki octem
Fot. Czyszczenie mikrofalówki octem to jedna ze sprawdzonych domowych metod

Jak wyczyścić mikrofalówkę przy pomocy octu? Otóż w pierwszej kolejności należy przygotować roztwór w proporcji 1:1- czyli jednak szklanka octu i jedna szklanka wody. Czyszczenie mikrofalówki za pomocą octu polega głównie na wstawieniu miski z roztworem do wnętrza urządzenia na kilka minut. Po upływie tego czasu mikrofalę należy otworzyć, wyjąć miskę z mieszanką, a samo wnętrze przetrzeć suchą szmatką.

Czyszczenie mikrofalówki sodą

Często zabrudzenia w kuchence mikrofalowej są niezwykle uporczywe. Tłuste i ciężkie do usunięcia plamy pomoże nam wyczyścić soda oczyszczona. Ten produkt znany jest ze swoich właściwości, które usuwają nawet najtrudniejsze plamy. Zasada działania jest bardzo podobna, co do czyszczenia kuchenki przy pomocy octu. Jak czyścić kuchenkę mikrofalową sodą? Otóż w pierwszej kolejności przygotowujemy mieszankę z 2-3 łyżek sody rozpuszczonej w wodzie lub soku z cytryny. Następnie tak przygotowany roztwór wstawiamy do wnętrza kuchenki na około 5 minut. Po upływie tego czasu otwieramy urządzenie i czyścimy dokładnie wnętrze suchą szmatką.

czyszczenie mikrofalówki sodą
Fot. Soda to jedna ze sprawdzonych metod czyszczenia mikrofalówki

Warto także pamiętać o wyczyszczeniu wentylatorów i obudowy Można to zrobić np. przy pomocy odkurzacza. Pod żadnym pozorem jednak nie wykorzystujmy do czyszczenia mikrofalówki druciaków, które porysują delikatną powierzchnię, a nawet mogą uszkodzić mikrofalówkę.

Awatar GaryMoveOut

Zobacz również:

przepis na tortille placki

Placki na tortille – przepis

domowy majonez przepis

Domowy majonez – przepis

chłodnik litewski przepis

Chłodnik z botwiny (litewski) – przepis

sos beszamelowy przepis

Sos beszamelowy – przepis

nalewka z wiśni przepis

Nalewka z wiśni – przepis

Oceń wpis


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *