Jak ugotować młodą kapustę?

Jak ugotować młodą kapustę?

Spis treści:Potrawy z młodej kapusty są bardzo dobre i zdrowe. W różnych regionach Polski młodą kapustę je się z innymi dodatkami. Najlepsza młoda kapusta jest prosto z pola. Jednak czy wiemy jak przyrządzić młodą kapustę? 

Jak ugotować świeżą kapustę ?

Jak ugotować młodą kapustę?  To pytanie zadaje sobie każdy, kto zaczyna dopiero przygodę z gotowaniem tego warzywa. Gotowanie młodej kapusty nie jest trudnym zadaniem, jednak wymaga czasu, by wszystko dobrze przygotować.

Dobrze jest przed samym gotowaniem przygotować sobie wszystkie potrzebne warzywa i zioła, które będą nam potrzebne. Kapustę należy pokroić w drobne kawałki. W ten sam sposób należy przygotować pozostałe warzywa takie jak: marchewkę, pietruszkę.

jak przyrządzić młodą kapustę
Fot. Młodą kapustę przed gotowaniem najlepiej drobno posiekać

Zioła należy pokroić w drobne kawałeczki. Gdy będą tak pokrojone warzywa i zioła, to będzie się nam dużo lepiej gotowało całość dania w garnku. Dodatkowo można na kawałeczki pokroić także mięso i kiełbasę, która będzie smażyła się razem z kapustą w garnku.

🍏 Sklepy ze zdrową żywnością🍏

Jak długo powinno się gotować młodą kapustę?

Ile gotować młodą kapustę? To pytanie zadaje sobie każdy, kto marzy o smacznym obiedzie z młodej kapusty i ziemniakami. Czas gotowania młodej kapusty powinien wynosić od 20 do 30 minut jednak wszystko, jest zależne od tego, jak szybko kapusta będzie mięknąć. Im jest twardsza kapusta oraz inne warzywa, które są do niej dołączone tym, może być dłuższy czas oczekiwania.Należy co parę minut przemieszać gotujące się warzywa, by wszystkie mogły się równomiernie ugotować. Dzięki temu, że będziemy mieszać warzywa, to szybciej ugotuje się nam kapusta na oczekiwany przez nas stopień miękkości. Ważne jest, by zbyt mocno nie przegotować kapusty. W międzyczasie warto, jest też pilnować mięsa, by się nie przypaliło.

ile gotować młodą kapustę
Fot. Młodą kapustę powinno się gotować ok 20-30 minut

Najlepszy przepis na gotowanie młodej kapusty

Przepis na gotowanie młodej kapusty każdy może mieć inny, wyniesiony z domu rodzinnego. Jednak najlepszym przepisem, który jest, także bardzo szybki w wykonaniu jest, to by wszystkie warzywa ugotować na bazie buliony, który się wcześniej zrobiło. Taki bulion może być z rosołu z poprzedniego obiadu. Warto pamiętać, że kapusta może być krucha i trzeba pilnować, by jej za bardzo nie rozgotować.Najlepiej jest sprawdzać co parę minut twardość kapusty i innych warzyw widelcem. Gdy łamie się pod naciskiem widelca, to znaczy, że kapusta jest już dobra. Można także dorzucić do tego samego garnka pokrojoną wcześniej kiełbasę. Dzięki temu całość dania będzie połączona zapachem kapusty i kiełbasy.

Dodatkowo także można do bulionu, w którym gotuje się kapusta i warzywa z mięsem dolać sosu pomidorowego lub świeżych pomidorów. Dzięki temu będziemy mieć także gotowy sos do polania ziemniaków. Warzywa wraz z mięsem powinny gotować się około 20 do 30 minut. Należy też pamiętać, by w trakcie gotowanie doprawić naszą kapustę oraz posolić.

gotowanie młodej kapusty
Fot. Gotowanie młodej kapusty nie jest wcale trudne 🙂

Gotowanie młodej białej kapusty to tradycja, którą warto, jest przekazywać dalszym pokoleniom. Dobrze jest sięgać po takie przepisy, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu będziemy mieć unikatowy przepis na młodą kapustę.


Zobacz również:

przechowywanie otwartego wina

Przechowywanie otwartego wina – termin ważności wina

Termin ważności wina zależy przede wszystkim od tego, czy butelka jest zamknięta, czy też została już otworzona. Należy jednak mieć świadomość, że nawet nieotworzona butelka może się zepsuć! Data ważności wina, umieszczona na butelce może być traktowana dość orientacyjnie. Jeżeli otwarte wino, pchnie i smakuje dobrze, nie ma powodów do niepokoju, nawet jeżeli data ważności umieszczona na opakowaniu sugeruje, że wino nie powinno już być spożywane.

jak przechowywać koperek

Jak przechowywać koperek – czy można mrozić koperek?

Intensywny aromat koperku znakomicie poprawia smak wielu dań. Jest znanym dodatkiem do zup, sosów, ryb i warzyw, który często jest stosowany w tradycyjnej kuchni polskiej. Co ważne, koperek posiada również właściwości prozdrowotne, dlatego warto spożywać go przez cały rok. Jak zatem przechowywać koperek, żeby nie stracił przy tym wartości odżywczych?

jak przechowywać wędliny w lodówce

Jak przechowywać wędliny w lodówce

Wędliny, kiełbasy, szynki nadal chętnie goszczą w polskich koszykach. Po kilku dniach trzymania ich w lodówce, pojawia się na nich lepki nalot, pleśń, tym samym usycha i staje się bez smaku. Nie nadaje się tym samym do jedzenia. Przyczyną tego może być nieodpowiednie przechowywanie. 

jak przechowywać miód

Jak przechowywać miód – gdzie prawidłowo przechowywać miód?

Miód jest jednym z tych produktów, które przez długi czas nie tracą swoich właściwości leczniczych. Zdarza się, że na rynku można znaleźć miód, który był przechowywany przez kilka lat. I, jak twierdzą sprzedawcy, miód ten nie traci nic ze swoich walorów smakowych i zdrowotnych. Ale czy jest to możliwe? Ciekawostka: Podczas wykopalisk w starożytnych grobowcach egipskich faraonów archeolodzy często znajdowali naczynia z miodem zanurzone w wosku. Zewnętrznie nie wyglądały na zepsute, a po analizie chemicznej okazało się, że ten miód jest absolutnie gotowy do spożycia!

jak przechowywać sałatę

Jak przechowywać sałatę? Najlepsze sposoby na przechowywanie sałaty

Lato to niewątpliwie najlepszy okres w roku na jedzenie warzyw i owoców, gdyż to właśnie teraz możemy się cieszyć świeżością tych produktów. Szczególnie świetnym dodatkiem jest sałata – warzywo bogate w kwas foliowy i błonnik, dzięki czemu zmniejsza wchłanianie cukrów i tłuszczów. Oprócz tego jest źródłem witamin m.in. z grupy E, B i C, a także żelaza, potasu i magnezu. Jest to produkt bardzo często zalecany do spożywania przez dietetyków – jest  niskokaloryczny. Wiele osób zastanawia się jak przechowywać sałatę, aby jak najdłużej cieszyć się jej smakiem i chrupkością. Jeżeli chcesz się poznać świetne sposoby, przeczytaj poniższy artykuł

5/5 - (1 vote)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.