Jak przechowywać suszone owoce?

Jak przechowywać suszone owoce?

Spis treści:Nadeszła jesień, a chcesz zachować smak lata? Jak to zrobić? Niektórzy wykonują różne konfitury w słoikach, a inni decydują się na pozostawienie ich w takiej formie jak latem. Musimy jednak zadbać o dobry sposób na ich przechowanie. Jakich błędów powinniśmy uniknąć?

Jak przechowywać suszone owoce?

Na początku musimy zastanowić się w jakim pomieszczeniu moglibyśmy je umieścić. Nie może być tam zbyt chłodno, ani gorąco. Do przechowywania należy wybrać miejsce suche, które nie uszkodzi suszu. Uwagę powinniśmy zwrócić na temperaturę oraz wilgotność w pokoju. Temperatura powinna wahać się około 10 stopni.

przechowywanie suszonych owoców
Fot. Poprawne przechowywanie suszonych owoców pozwoli na ich spożycie przez długi czas

Nie możemy umieszczać suszu obok miejsc ciepłych, takich jak piekarnik czy piec. Wilgotność wynosząca 20% uznawana jest za najbardziej zalecaną dla suszonych owoców, jednak jej poziom może różnić się 2-3%. Najwięcej osób decyduje się na umieszczenie suszy w spiżarkach wraz z innymi konfiturami wykonanymi przez nas. W czym przechowywać suszone owoce?

Musimy zastanowić się gdzie chcemy przechowywać suszone owoce i jakie miejsce będzie dla nich dobre. Przede wszystkim pojemnik musi być szczelny, więc większość ludzi decyduje się na umieszczanie ich w słoikach oraz w papierowych workach. Warto wybrać jakieś przeźroczyste opakowanie, będziemy mogli sprawdzić czy nic się nie psuje oraz czy nie pojawiły się szkodniki. 

w czym przechowywać suszone owoce
Fot. Czy wiesz w czym przechowywać suszone owoce ?

Przechowywanie suszonych owoców powinno być segregowane. Jeden rodzaj pakowany do jednego opakowania, zapobiegnie to powstaniu pleśni, ponieważ każdy owoc ma inne właściwości. O czym warto pamiętać? Raz na dwa tygodnie zaleca się przeglądanie owoców, ponieważ często pojawiają się szkodniki. O zakażeniu owoców świadczy pojawienie się pleśni czy nawet dziurek w owocach. 

Gdy będzie stosować się do powyższych rzeczy, nasza susza powinna przetrwać nawet cały rok, a przecież do tego właśnie dążymy. Wśród najczęściej suszonych owoców wymienia się śliwki, jabłka, morele, figi oraz banany. Posiadają one doskonałe źródło zdrowych cukrów oraz składników odżywczych dla naszego organizmu.


Zobacz również:

Jak przechowywać przyprawy?

Jak przechowywać przyprawy?

Każdy miłośnik dobrego smaku doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że wszelkie dania czy desery, by mogły charakteryzować się doskon…

Mrożenie grzybów - jak prawidłowo zamrozić grzyby

Mrożenie grzybów – jak prawidłowo zamrozić grzyby?

Bez wątpienia mrożenie grzybów to jeden z najlepszych sposobów na to, aby przetrwały one z nami do zimy, kiedy to ich zebranie jest nie…

Czy można mrozić barszcz czerwony (wigilijny)

Czy można mrozić barszcz czerwony (wigilijny)?

Wigilia bez barszczu czerwonego z pewnością nie byłaby kompletna. To kultowe danie polskiej kuchni na przestrzeni lat stało się prawdzi…

Jak zamrozić pierogi?

Jak zamrozić pierogi?

Pierogi są dosyć pracochłonną metodą, jednak osoby, które wiedzą jak mrozić pierogi mogą zachować ich smak i świeżość na dłu…

Czy ciasto na pierogi można mrozić?

Czy ciasto na pierogi można mrozić?

Ciasto na pierogi, aby było smaczne, wymaga wiele pracy, powinno być solidnie i dobrze wygniecione, dopiero wtedy jest elastyczne. Lepieni…5/5 - (1 vote)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *