Jak przechowywać suszone owoce?

Jak przechowywać suszone owoce?

Spis treści:Nadeszła jesień, a chcesz zachować smak lata? Jak to zrobić? Niektórzy wykonują różne konfitury w słoikach, a inni decydują się na pozostawienie ich w takiej formie jak latem. Musimy jednak zadbać o dobry sposób na ich przechowanie. Jakich błędów powinniśmy uniknąć?

Jak przechowywać suszone owoce?

Na początku musimy zastanowić się w jakim pomieszczeniu moglibyśmy je umieścić. Nie może być tam zbyt chłodno, ani gorąco. Do przechowywania należy wybrać miejsce suche, które nie uszkodzi suszu. Uwagę powinniśmy zwrócić na temperaturę oraz wilgotność w pokoju. Temperatura powinna wahać się około 10 stopni.

przechowywanie suszonych owoców
Fot. Poprawne przechowywanie suszonych owoców pozwoli na ich spożycie przez długi czas

🍏 Sklepy ze zdrową żywnością🍏

Nie możemy umieszczać suszu obok miejsc ciepłych, takich jak piekarnik czy piec. Wilgotność wynosząca 20% uznawana jest za najbardziej zalecaną dla suszonych owoców, jednak jej poziom może różnić się 2-3%. Najwięcej osób decyduje się na umieszczenie suszy w spiżarkach wraz z innymi konfiturami wykonanymi przez nas. W czym przechowywać suszone owoce?

Musimy zastanowić się gdzie chcemy przechowywać suszone owoce i jakie miejsce będzie dla nich dobre. Przede wszystkim pojemnik musi być szczelny, więc większość ludzi decyduje się na umieszczanie ich w słoikach oraz w papierowych workach. Warto wybrać jakieś przeźroczyste opakowanie, będziemy mogli sprawdzić czy nic się nie psuje oraz czy nie pojawiły się szkodniki. 

w czym przechowywać suszone owoce
Fot. Czy wiesz w czym przechowywać suszone owoce ?

Przechowywanie suszonych owoców powinno być segregowane. Jeden rodzaj pakowany do jednego opakowania, zapobiegnie to powstaniu pleśni, ponieważ każdy owoc ma inne właściwości. O czym warto pamiętać? Raz na dwa tygodnie zaleca się przeglądanie owoców, ponieważ często pojawiają się szkodniki. O zakażeniu owoców świadczy pojawienie się pleśni czy nawet dziurek w owocach. 

Gdy będzie stosować się do powyższych rzeczy, nasza susza powinna przetrwać nawet cały rok, a przecież do tego właśnie dążymy. Wśród najczęściej suszonych owoców wymienia się śliwki, jabłka, morele, figi oraz banany. Posiadają one doskonałe źródło zdrowych cukrów oraz składników odżywczych dla naszego organizmu.


Zobacz również:

przechowywanie otwartego wina

Przechowywanie otwartego wina – termin ważności wina

Termin ważności wina zależy przede wszystkim od tego, czy butelka jest zamknięta, czy też została już otworzona. Należy jednak mieć świadomość, że nawet nieotworzona butelka może się zepsuć! Data ważności wina, umieszczona na butelce może być traktowana dość orientacyjnie. Jeżeli otwarte wino, pchnie i smakuje dobrze, nie ma powodów do niepokoju, nawet jeżeli data ważności umieszczona na opakowaniu sugeruje, że wino nie powinno już być spożywane.

jak przechowywać koperek

Jak przechowywać koperek – czy można mrozić koperek?

Intensywny aromat koperku znakomicie poprawia smak wielu dań. Jest znanym dodatkiem do zup, sosów, ryb i warzyw, który często jest stosowany w tradycyjnej kuchni polskiej. Co ważne, koperek posiada również właściwości prozdrowotne, dlatego warto spożywać go przez cały rok. Jak zatem przechowywać koperek, żeby nie stracił przy tym wartości odżywczych?

jak przechowywać wędliny w lodówce

Jak przechowywać wędliny w lodówce

Wędliny, kiełbasy, szynki nadal chętnie goszczą w polskich koszykach. Po kilku dniach trzymania ich w lodówce, pojawia się na nich lepki nalot, pleśń, tym samym usycha i staje się bez smaku. Nie nadaje się tym samym do jedzenia. Przyczyną tego może być nieodpowiednie przechowywanie. 

jak przechowywać miód

Jak przechowywać miód – gdzie prawidłowo przechowywać miód?

Miód jest jednym z tych produktów, które przez długi czas nie tracą swoich właściwości leczniczych. Zdarza się, że na rynku można znaleźć miód, który był przechowywany przez kilka lat. I, jak twierdzą sprzedawcy, miód ten nie traci nic ze swoich walorów smakowych i zdrowotnych. Ale czy jest to możliwe? Ciekawostka: Podczas wykopalisk w starożytnych grobowcach egipskich faraonów archeolodzy często znajdowali naczynia z miodem zanurzone w wosku. Zewnętrznie nie wyglądały na zepsute, a po analizie chemicznej okazało się, że ten miód jest absolutnie gotowy do spożycia!

jak przechowywać sałatę

Jak przechowywać sałatę? Najlepsze sposoby na przechowywanie sałaty

Lato to niewątpliwie najlepszy okres w roku na jedzenie warzyw i owoców, gdyż to właśnie teraz możemy się cieszyć świeżością tych produktów. Szczególnie świetnym dodatkiem jest sałata – warzywo bogate w kwas foliowy i błonnik, dzięki czemu zmniejsza wchłanianie cukrów i tłuszczów. Oprócz tego jest źródłem witamin m.in. z grupy E, B i C, a także żelaza, potasu i magnezu. Jest to produkt bardzo często zalecany do spożywania przez dietetyków – jest  niskokaloryczny. Wiele osób zastanawia się jak przechowywać sałatę, aby jak najdłużej cieszyć się jej smakiem i chrupkością. Jeżeli chcesz się poznać świetne sposoby, przeczytaj poniższy artykuł5/5 - (1 vote)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.