Jak przechowywać suszone owoce?

Jak przechowywać suszone owoce?

Spis treści:Nadeszła jesień, a chcesz zachować smak lata? Jak to zrobić? Niektórzy wykonują różne konfitury w słoikach, a inni decydują się na pozostawienie ich w takiej formie jak latem. Musimy jednak zadbać o dobry sposób na ich przechowanie. Jakich błędów powinniśmy uniknąć?

Jak przechowywać suszone owoce?

Na początku musimy zastanowić się w jakim pomieszczeniu moglibyśmy je umieścić. Nie może być tam zbyt chłodno, ani gorąco. Do przechowywania należy wybrać miejsce suche, które nie uszkodzi suszu. Uwagę powinniśmy zwrócić na temperaturę oraz wilgotność w pokoju. Temperatura powinna wahać się około 10 stopni.

przechowywanie suszonych owoców
Fot. Poprawne przechowywanie suszonych owoców pozwoli na ich spożycie przez długi czas

Nie możemy umieszczać suszu obok miejsc ciepłych, takich jak piekarnik czy piec. Wilgotność wynosząca 20% uznawana jest za najbardziej zalecaną dla suszonych owoców, jednak jej poziom może różnić się 2-3%. Najwięcej osób decyduje się na umieszczenie suszy w spiżarkach wraz z innymi konfiturami wykonanymi przez nas. 

W czym przechowywać suszone owoce?

Musimy zastanowić się gdzie chcemy przechowywać suszone owoce i jakie miejsce będzie dla nich dobre. Przede wszystkim pojemnik musi być szczelny, więc większość ludzi decyduje się na umieszczanie ich w słoikach oraz w papierowych workach. Warto wybrać jakieś przeźroczyste opakowanie, będziemy mogli sprawdzić czy nic się nie psuje oraz czy nie pojawiły się szkodniki. 

w czym przechowywać suszone owoce
Fot. Czy wiesz w czym przechowywać suszone owoce ?

Przechowywanie suszonych owoców powinno być segregowane. Jeden rodzaj pakowany do jednego opakowania, zapobiegnie to powstaniu pleśni, ponieważ każdy owoc ma inne właściwości. O czym warto pamiętać? Raz na dwa tygodnie zaleca się przeglądanie owoców, ponieważ często pojawiają się szkodniki. O zakażeniu owoców świadczy pojawienie się pleśni czy nawet dziurek w owocach. 

Gdy będzie stosować się do powyższych rzeczy, nasza susza powinna przetrwać nawet cały rok, a przecież do tego właśnie dążymy. Wśród najczęściej suszonych owoców wymienia się śliwki, jabłka, morele, figi oraz banany. Posiadają one doskonałe źródło zdrowych cukrów oraz składników odżywczych dla naszego organizmu.


Zobacz również:

jak przechowywać cebulę

Jak przechowywać cebulę?

Cebula jest istotnym składnikiem wielu dań, dlatego jej odpowiednie przechowywanie powinno być dla nas ważne. Jak to robić? Na pewno w sposób, który pozwoli na jak najdłuższe zachowanie świeżości.

jak przechowywać czosnek

Jak przechowywać czosnek – przechowywanie czosnku

Czosnek to niezwykła roślina, która jest przede wszystkim znana ze swoich właściwości leczniczych. Nie od dziś wiadomo, że czosnek to jeden z naturalnych i skutecznych antybiotyków. Nie mniej jednak, czosnek to także roślina, która potrafi nadać daniom nowego smaku. Za jego pomocą można przygotować pyszne i soczyste mięsa, dania z makaronów, a także różnego rodzaju sosy i dipy. Należy jednak wiedzieć, że czosnek musi być odpowiednio przechowywany, by nie stracił swoich właściwości, a przede wszystkim smaku. Gdzie przechowywać czosnek i jak to zrobić?

jak przechowywać chleb

Jak przechowywać chleb ? W czym przechowywać chleb ?

Świeże pieczywo to podstawa większości smacznych śniadań. Niestety chleb, który jest świeży od razu po zakupie, na następny dzień nie smakuje już tak samo dobrze. Wiele osób zastanawia się w jakich warunkach i w czym trzymać chleb, aby uchronić go przed wysychaniem czy pleśnią. Na szczęście jeśli zastosujemy się do kilku podstawowych zasad, będziemy mogli cieszyć się świeżym pieczywem na dłużej.

jak podgrzać kluski śląskie

Jak podgrzać kluski śląskie?

Kto z nas nie lubi tradycyjnych klusków śląskich? Każda gospodyni domowa, z przyjemnością poświęca czas na ich przygotowanie. Jako, że ich wyrób może być niezwykle czasochłonny, zwykle przygotowujemy ich znacznie więcej, niż na jednorazowy, rodzinny obiad. Wówczas na krótko przed podaniem, gotujemy jedną partię, a następnie zastanawiamy się co zrobić z pozostałą częścią. Jak przechowywać kluski śląskie, by na kolejny dzień lub w następnym tygodniu wciąż były miękkie i smaczne? Jak je odgrzewać?

jak przechowywać banany

Jak przechowywać banany ? Dlaczego banany czernieją?

Banany są jednymi z najchętniej kupowanych w Polsce owoców. Pod żółtą skórką kryje się wiele cennych makroelementów, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jest to owoc, który znajduje szerokie zastosowanie w kuchni, począwszy od tego, że idealnie spełnia funkcję szybkiej i pożywnej przekąski, często używany jest w przygotowywaniu smacznych deserów i wypieków, a w formie pieczonej, stanowi wykwintny dodatek do wytrawnych obiadów. Kupując banany, możemy wybierać spośród tych mniej dojrzałych o zielonym zabarwieniu, jak i również bardziej żółtych, często z pojedynczymi brązowymi plamkami, które są słodsze i smaczniejsze. Nie musimy ich spożywać od razu po zakupie, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym będziemy mogli dłużej cieszyć się świeżością żółtych, zakrzywionych owoców.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.