Creme fraiche – czym zastąpić?

Creme fraiche – czym zastąpić?
Czas czytania: 2 minuty

Spis treści:Creme fraiche oznacza świeżą śmietanę. Wyróżnia się wyjątkową gęstością, dzięki czemu świetnie spisuje się w deserach, ale także w sosach. Często używana jest jako dodatek do bitej śmietany. Rzadko kiedy występuje ona w sklepach, dlatego też wiele osób szuka zamienników, jakie mogą użyć w swojej kuchni. Czym zastąpić creme fraiche?

Creme fraiche – czym zastąpić ją w polskiej kuchni?

Mówią, że potrzeba matką wynalazków, dlatego nikt nie musi rozpaczać, jeżeli w sklepie nie otrzyma tej słodkiej śmietany o kremowej konsystencji. Substytutem dla niej może stać się meksykański, kremowy ser. Crema Mexicana można używać nie tylko w przypadku deserów.

Ten ser polecany jest w szczególności do sosów i do zup. Dlaczego tak często można spotkać się z jego polecenie? Ser tego typu nazywa się ekonomiczną i wydajną alternatywą. Obydwa produktu (creme fraiche i zamiennik meksykański) różnią się nieco gęstością, na korzyść Crema Mexicana. Ten jest nieco gęstszy.

Drugą propozycją, która jest w stanie zastąpić Creme fraiche, jest kremowa śmietana przyrządzona na bazie soi. Polecana również z tego względu, że ma się do czynienia z produktem sojowym, który pozbawiony jest laktozy. Powinny na tą śmietanę zwrócić w szczególności osoby, które mają do czynienia z reakcjami alergicznymi.

Z wegańską śmietaną nic im nie będzie grozić. Inną propozycją mogą stać się bezkwasowe kremy sojowe. Taka sama grubość i gęstość. Z tą jednak różnicą, że w tym drugim przypadku będzie się miało do czynienia z bardziej słodkawym posmakiem. To właśnie dlatego o tej alternatywie warto pomyśleć w przypadku deserów.

Creme fraiche zamiennik
Fot. Nie tak trudno znaleźć zamiennik creme fraiche

Co zamiast creme fraiche?

Kwaśna śmietana to jeden z podstawowych zamienników creme fraiche doceniany z tego względu, że bez trudu można ją otrzymać. Jak już było mówione, creme fraiche świetnie spisuje się w sosach. Kwaśnej śmietany również można użyć, ale z uwagą.

Powodem może być różny stopień cukru użyty w śmietanach. Wszystko uzależnione jest od producenta, ale może okazać się, że nie każda śmietana jest tak kwaśna jak to się na początku uważało. Dlatego też należy najpierw spróbować poszczególne produkty, jeżeli komuś będzie zależało na tym, aby przyrządzić pikantny sos na bazie creme fraiche z udziałem alternatywy.

Wśród innych zamienników można wymienić także jogurt. Klasyka, którą zdecydowana większość osób ma w swoich domach. Gęsty jogurt świetnie będzie sprawdzał się w przypadku deserów. Jak więc widać, znalezienie substytutu dla creme fraiche, nie powinno stanowić dla kogoś problemu w obecnych czasach.


Zobacz również:

Odkryj smak autentycznej neapolitańskiej pizzy w sercu Ursusa – Twoje Włoskie Kulinarne Podróże

Odkryj smak autentycznej neapolitańskiej pizzy w sercu Ursusa – Twoje Włoskie Kulinarne Podróże

Pragniesz rozkoszować się smakiem prawdziwej neapolitańskiej pizzy, nie opuszczając Warszawy? Ursus, dzielnica kulinarnie rozwijająca się, kryje…

Napoje na konferencję biznesową: jakie wybrać, aby podkreślić profesjonalizm i dbałość o komfort gości

Napoje na konferencję biznesową: jakie wybrać, aby podkreślić profesjonalizm i dbałość o komfort gości

Konferencje biznesowe to jedne z tych spotkań firmowych, które wymagają dokładnego i starannego przygotowania i to nie tylko merytorycznego, ale t…

Jak podgrzać oscypka? Na patelni czy w piekarniku?

Jak podgrzać oscypki? Z patelni czy z piekarnika?

Oscypek to tradycyjny polski ser wędzony, pochodzący z regionu Podhala. Charakteryzuje się wyjątkowym smakiem i strukturą, co sprawia, że jest c…

mąka kasztanowa przepisy

Mąka kasztanowa – dlaczego warto po nią sięgać?

Mąka kasztanowa, choć może nie być tak powszechnie znana jak inne rodzaje mąki, stanowi wyjątkowy składnik w kuchni, oferując nie tylko niezwy…

Fish burger - poznaj prosty przepis na burgera rybnego

Fish Burger – Poznaj prosty przepis na burgera rybnego

Szukasz pomysłów na burgera, który zachwyci gości Twojego lokalu? Postaw na Fish Burgera! Dowiedz się, jak przygotować rybę, by jednocześnie b…

5/5 - (1 vote)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *