Jak długo tężeje galaretka?

Jak długo tężeje galaretka?
Czas czytania: 3 minuty

Spis treści:



Każda osoba, mająca nawet minimalną styczność z kuchnią, zna możliwości użycia galaretki. Nie ważne czy przygotowuje się obiad w domu czy pracuje z jedzeniem, można użyć tego słodkiego produktu, do stworzenia czegoś naprawdę wyjątkowego. Jednak oprócz jej wspaniałego smaku i łatwości w przygotowaniu, pojawiają się ważne pytania. Jak przyspieszyć tężenie galaretki? Co zrobić, gdy galaretka nie chce stężeć? Na te i podobne pytania, odpowie ten artykuł.

Ile czasu tężeje galaretka?

Pierwsze i najważniejsze, to fakt, że sposobów na zrobienie, udanej i smacznej galaretki jest wiele.  Można np.  znaleźć, gotowe mieszanki w sklepie, lub przygotować ją, na bazie żelatyny. Nie jest to skomplikowane i każdy, na pewno sobie z nią poradzi. Jak określić dobrze, ile stygnie galaretka? Zazwyczaj, uniwersalny czas, to około 2 godziny. Nie ma jednego, dobrego określenia, ponieważ wpływa na to, między innymi :

  • dokładne zastosowanie się do określonych proporcji
  • rodzaj gotowego deseru, do którego jest przygotowywana
ile tężeje galaretka
Fot. W tym artykule dowiesz się ile tężeje galaretka

Jeżeli potrzebujemy jej, do podania w pucharkach, to podany wyżej czas, będzie wystarczający przy użyciu lodówki. Gdy galaretka, ma być udekorowaniem ciasta, warto przeznaczyć na jej zastygnięcie, całą noc. Z pewnością, w tym wypadku, warto pamiętać o cierpliwości i przygotowaniu większego zapasu czasu.

Jak odpowiedzieć trafnie, na pytanie, ile zastyga galaretka? Zależy od potrzeb i celu w jakim jest robiona. To o czym warto pamiętać, to chłodniejsza temperatura, zapas czasu i przedmioty pomagające dobierać, odpowiednie proporcje.

Galaretka nie chce stężeć?

Nie jest żadną tajemnicą, że stygnięcie galaretki, wiąże się z chłodniejszą temperaturą. Włożenie do lodówki, wykorzystanie, zimnej temperatury na tarasie, to standardowe sposoby. Co zrobić, jeśli mimo wszystko nadal, galaretka nie chce stężeć?

Dalsza część wpisu pod materiałem reklamowym



Aby przyspieszyć proces, warto zanurzyć pojemnik z galaretką, w pojemniku, z zimną wodą. To świetny sposób, kiedy potrzebujemy szybciej, dokończyć deser, w postaci pucharków z bitą śmietaną lub po prostu, goni nas czas.

Jak rozwiązać sprawę, gdy galaretka musi zastygnąć, na dużej powierzchni, np. jako dekoracja ciasta? Do stygnącej galaretki, warto dodać mrożone owoce. Ubogacą smak, jednocześnie, wzmacniając chłodną temperaturę. W tym wypadku, warto pamiętać jednak, o ważnej kwestii. Jest kilka owoców, które przez swój skład, powodują odwrotny, od zamierzonego, efekt. Takie owoce, to między innymi : kiwi, świeży ananas, papaja i mango. Dla najbardziej niecierpliwych, też znajdzie się rozwiązanie. Co zrobić żeby galaretka szybciej stężała? Wystarczy włożyć ją do zamrażalnika, pamiętając, o regularnym kontrolowaniu czasu, aby nie wystudzić jej, zbyt mocno.

jak przyspieszyć tężenie galaretki
Fot. Nie wiesz jak przyspieszyć tężenie galaretki? W tym artykule dowiesz się jak to zrobić

Dlaczego galaretka nie tężeje?

Prosty i łatwy w przygotowaniu deser, może okazać się zbyt wymagający. Warto poznać kilka szczegółów, aby zaoszczędzić czas i nie popełniać błędów. Dlaczego galaretka nie tężeje? Powodów może być kilka, np.

  • Złe proporcje, które nie pozwalają na odpowiednie działanie substancji, z których składa się przygotowana galaretka. Najczęstszym powodem, jest zbyt duża ilość wody, która zatrzymuje uzyskanie odpowiedniej konsystencji.
  • Używanie wrzątku. Galaretkę należy rozpuścić w gorącej wodzie lecz dalekiej od wrzenia. Dlaczego galaretka nie stężeje? Zbyt wysoka temperatura, nie pozwala na utrzymanie odpowiedniej konsystencji galaretki.

Dalsza część wpisu pod materiałem reklamowym



Galaretka zastyga zbyt szybko?

Wiadomo już dokładnie, co zrobić, żeby galaretka stężała i dlaczego galaretka nie tężeje? A teraz, czas przemyśleć, co zrobić i jak poradzić sobie, kiedy deser jest gotowy, zaskakująco szybko. Jest też sposób na to, aby uporać się, z zupełnie odwrotną sytuacją. 

W momencie, gdy galaretka zastygła za szybko lub zmienia się koncepcja do jej wykorzystania, wystarczy wykorzystać gorącą wodę. Należy włożyć pojemnik z galaretką, do większej miski z wodą o wysokiej temperaturze. Mieszając jakiś czas, galaretka odzyskuje swoją płynną konsystencję. Później, można śmiało ją wystudzić i uzyskać zamierzony efekt.


Zobacz również:

Ucierana babka wielkanocna o smaku cytrynowym - przepis

Ucierana babka wielkanocna o smaku cytrynowym – przepis

Święta wielkanocne to czas, w którym na stole pojawiają się specjalne potrawy i wypieki. Przede wszystkim musi się tam znaleźć tradycyjna babk…

Babka wielkanocna z majonezem - przepis

Babka wielkanocna z majonezem – przepis

Przygotowując wszystkie potrawy przed świętami wielkanocnymi, nie można zapomnieć o tradycyjnej babce wielkanocnej. Każda osoba, która choć ra…

Jak przygotować topinambur?

Jak przygotować topinambur?

Topinambur, zwany również słonecznikiem bulwiastym lub ziemniakiem długoowocowym, to roślina o charakterystycznym, lekko słodkawym smaku i chrup…

Czym zastąpić tymianek?

Czym zastąpić tymianek?

Tymianek zawiera witaminy C, E, B i K. Nie można również zapomnieć o tym, że to cenne źródło potasu. Znaleźć w nim można także magnes i fo…

Czym zastąpić syrop klonowy

Czym zastąpić syrop klonowy?

Syrop klonowy kojarzy się przede wszystkim z Kanadą, to ten kraj produkuje go najwięcej na świecie. Jest to najzdrowszy słodzik, bogaty w wiele w…

5/5 - (1 vote)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *