Co do kawy zamiast mleka?

Co do kawy zamiast mleka?

Spis treści:Kawa z mlekiem to jeden z ulubionych napoi nie tylko wśród dorosłych, ale także nastolatków. Dla wielu osób jest podstawą udanego poranka, a dla innych niezbędna popołudniami. Kawa z mlekiem daje zastrzyk energii, pobudza do działania i delikatnie podnosi ciśnienie tętnicze krwi, dlatego też idealnie sprawdza się u osób borykających się ze zbyt niskim jego poziomem. Dzięki tej właściwości pomaga w bólu głowy oraz wykazuje szereg innych korzyści zdrowotnych. Jednak coraz częściej wiele osób zadaje sobie pytanie czym zastąpić mleko do kawy. Powodem jest poszukiwanie nowych, ciekawych smaków urozmaicających tradycyjną kawę z mlekiem krowim, ale także problemy zdrowotne. 

 Co zamiast mleka do kawy dla osób nietolerujących laktozy? 

Dla osób, które preferują tradycyjne mleko krowie idealnym rozwiązaniem będzie mleko do kawy bez laktozy. Taki produkt w smaku pozostaje niezmienny, jednak nieobecna już laktoza nie spowoduje dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego.

Nietolerancja laktozy jest coraz częściej diagnozowanym schorzeniem wśród dorosłych i nastolatków. Laktoza zawarta w mleku krowim jest dwucukrem, który jest rozkładany do cukrów prostych w jelicie cienkim. Z wiekiem poziom enzymu laktazy, który odpowiedzialny jest za ten proces zmniejsza się i powoduje występowanie wielu niepożądanych dolegliwości.

Do najpopularniejszych należą bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, czy zaparcia. Jednak dla osób zmagających się z nietolerancją laktozy, które nie wyobrażają sobie dnia bez kawy istnieje wiele ciekawych i zdrowych alternatyw. Pozwolą one na nowo cieszyć się ulubionym napojem.

czym zastąpić mleko do kawy
Fot. Jeżeli dalej nie wiesz czym zastąpić mleko do kawy, koniecznie czytaj dalej!

Co zamiast mleka do kawy?  

Dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe smaki i poszukują różnorodności najlepsze będzie mleko roślinne do kawy. Szeroki asortyment na rynku daje wiele możliwości, i tak znaleźć można mleko sojowe, migdałowe, owsiane, kokosowe, ryżowe, z orzechów nerkowca, z orzechów laskowych, czy konopne.Niekwestionowaną zaletą napojów roślinnych jest to, iż są one wzbogacane cennymi dla organizmu składnikami odżywczymi. Dodawane są witaminy, głównie z grupy B, ale także E, która należy do witamin o działaniu antyoksydacyjnym oraz D.

Wśród składników mineralnych dominujące są wapń oraz magnez. Warto wspomnieć, iż często mleka roślinne wzbogacone są także żelazem, co w szczególności jest istotną informacją dla wegan oraz osób mających problemy z gospodarką żelaza w organizmie. Mleka roślinne również mogą być źródłem białka. 

Co do kawy zamiast mleka – krótkie podumowanie

Obecnie rynek wychodzi naprzeciw konsumentom oraz ich potrzebom i wymaganiom, dlatego też problem odnośnie jakie mleko do kawy zamiast krowiego został wyeliminowany.Szeroka gama produktów daje możliwość zarówno dla osób poszukujących alternatyw dla mleka krowiego ze względów zdrowotnych, ale także dla tych, którzy chcą spróbować nowych, ciekawych połączeń.

Mleka roślinne są witaminami, składnikami mineralnych oraz mikroeelementami, takimi jak żelazo. Dlatego też jest to świetny zamiennik dla tradycyjnego mleka krowiego jako dodatek do kawy. 


Zobacz również:

Jaki ser do pizzy wybrać?

Jaki ser do pizzy wybrać?

Pizza to jedno z najbardziej lubianych dań na całym świecie. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem klasycznej margherity, czy czegoś b…

Jaki ser do zapiekanek?

Jaki ser do zapiekanek wybrać?

Chyba nikt nie wyobraża sobie pysznej, tradycyjnej zapiekanki bez głównego jej składnika- sera. Nie sposób pominąć w przepisie bazowe…

Jak uratować przesolony gulasz?

Jak uratować przesolony gulasz?

Gotując, zawsze może przytrafić się sytuacja, gdzie potrawa okaże się przesolona. Może to wynikać z nieuwagi i posolenia potrawy dru…

Jak rozmrozić truskawki?

Jak rozmrozić truskawki?

Mrożenie żywności to doskonały i znany od lat sposób na zachowanie świeżości produktów na długo. Mrożone warzywa i owoce nie tylk…

Jak rośnie gałka muszkatołowa?

Jak rośnie gałka muszkatołowa?

Gałka muszkatołowa to jedna z najczęściej używanych przypraw w kuchni. Posiada niepowtarzalny aromat, który podkręci smak potraw mię…

Spodobał Ci się ten wpis ? Zostaw swoją ocenę!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *