Czym zastąpić mleczko kokosowe?

Czym zastąpić mleczko kokosowe?
Czas czytania: 2 minuty

Spis treści:Czym zastąpić mleczko kokosowe, jeśli akurat go nie mamy, skończyło nam się, albo potrzebujemy go naprawdę niewiele? Na rynku jest wiele produktów, które z powodzeniem spełniać mogą rolę zamienników mleka kokosowego. Jakie produkty warto użyć zamiast mleczka kokosowego? O tym w poniższym wpisie.

Co zamiast mleczka kokosowego?

Jogurt kokosowy będzie świetnym pomysłem na zastąpienie mleka kokosowego. To produkt, który z powodzeniem znaleźć można w wielu sklepach i większych marketach. Jednym z najważniejszych składników takiego jogurtu są kokosy – z powodzeniem więc będzie stanowić zamiennik mleczka kokosowego.

Co więcej – smakuje podobnie jak mleczko oraz doskonale sprawdza się jako dodatek nie tylko do sosów, ale również do różnego rodzaju deserów – w tym jako dodatek do masy tortowej. Ponadto stanowi także podstawowy składnik wyśmienitego, aromatycznego curry.

co zamiast mleczka kokosowego
Fot. Co zamiast mleczka kokosowego? Opcji mamy kilka

Wybór jogurtu kokosowego będzie idealnym pomysłem wówczas, gdy do wykonania danego dania niezbędne będzie tylko kilka łyżek mleczka kokosowego. Zupełnie niepotrzebnym w takiej sytuacji okazało się otwarcie dużego kartonu czy sporej puszki z mleczkiem powstałym na bazie kokosów.

Gdy brak mleka kokosowego

Czym zastąpić mleko kokosowe, gdy akurat ma się go w domu, sklepy zamknięte, a występuje dość pilna potrzeba na jego użycie? Z pewnością jako zamiennik mleczka kokosowego świetnie sprawdzi się śmietana – najlepiej 12%.

Produkt ten ma podobny poziom gęstości, dzięki czemu z powodzeniem może być całkiem zgrabną imitacją mleczka na bazie kokosa. Aby jednak zadbać o jak najbardziej zbliżony smak do tego mleka, warto wymieszać śmietanę z dużą ilością wiórków kokosowych oraz z cukrem pudrem.

Dodatkowo można dodać też nieco aromatu do ciast o smaku kokosa. Dzięki tym właśnie dodatkom, śmietana sprawdzi się jako niezastąpiony dodatek do pieczeni oraz fundament bardzo smacznych, aromatycznych sosów. Będzie doskonała także do ciast i deserów.

mleczko kokosowe zamiennik
Fot. Zamienników mleczka kokosowego jest całkiem dużo

Czym można zastąpić mleko kokosowe?

Zwykłe mleko z dodatkiem wiórek kokosowych również może być zamiennikiem mleczka kokosowego. Warto podkreślić jednak, że tego rodzaju mieszanka produktów sprawdzi się raczej jako podstawa do przygotowania płynnych dań. Może okazać się niezastąpiona do przygotowania owsianki lub sosu do deserów powstałego na bazie mleka właśnie.

Przygotowując owsiankę na bazie takiej mieszanki warto pamiętać o tym, by dodać zdecydowanie mniejszą ilość mleka wzbogaconego wiórkami kokosowymi, niż byłoby to przy wykorzystaniu mleczka kokosowego. Dobrze też pamiętać o delikatnym podgotowaniu zwykłego mleka – tak, aby znajdujące się w nim wiórki napęczniały, a finalnie całość mieszanki zyskała pożądaną gęstość. Zwykłe mleko wymieszane z wiórkami kokosowymi jako zamiennik mleczka kokosowego można też wypróbować do przygotowania smacznych potraw na słono. 

Podsumowując – dla chcącego, nic trudnego. Lista zamienników imitujących popularne mleczko kokosowe jest całkiem spora. Warto o tym pamiętać w sytuacji, gdy sklepy są zamknięte lub istnieje potrzeba użycia niewielkiej ilości tego powszechnie uwielbianego produktu.

Awatar GaryMoveOut

Zobacz również:

Czym zastąpić orzeszki pini?

Orzeszki pini, choć niezwykle smaczne, mogą być trudno dostępne oraz kosztowne. Na szczęście istnieje wiele zdrowych i smacznych alternatyw, kt…

Czym zastąpić agar?

Agar, znany również jako agar-agar, jest żelującą substancją pochodzenia roślinnego, pozyskiwaną z różnych gatunków czerwonych alg morskich…

Czym zastąpić słód piekarniczy?

Słód piekarniczy to naturalny składnik używany w piekarnictwie, który powstaje w procesie kiełkowania zbóż (najczęściej jęczmienia), które…

Czym zastąpić kapustę pak choi?

Kapusta pak choi, znana również jako bok choy, jest popularnym składnikiem kuchni azjatyckiej, cenionym za jej chrupkość i delikatny, lekko pikan…

Czym zastąpić komosę ryżową?

Komosa ryżowa, znana także jako quinoa, jest niezwykle popularnym składnikiem kulinarnym cieszącym się uznaniem wśród osób dbających o zdrow…

Oceń wpis


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *