Czym zastąpić mleczko kokosowe?

Czym zastąpić mleczko kokosowe?
Czas czytania: 2 minuty

Spis treści:Czym zastąpić mleczko kokosowe, jeśli akurat go nie mamy, skończyło nam się, albo potrzebujemy go naprawdę niewiele? Na rynku jest wiele produktów, które z powodzeniem spełniać mogą rolę zamienników mleka kokosowego. Jakie produkty warto użyć zamiast mleczka kokosowego? O tym w poniższym wpisie.

Co zamiast mleczka kokosowego?

Jogurt kokosowy będzie świetnym pomysłem na zastąpienie mleka kokosowego. To produkt, który z powodzeniem znaleźć można w wielu sklepach i większych marketach. Jednym z najważniejszych składników takiego jogurtu są kokosy – z powodzeniem więc będzie stanowić zamiennik mleczka kokosowego.

Co więcej – smakuje podobnie jak mleczko oraz doskonale sprawdza się jako dodatek nie tylko do sosów, ale również do różnego rodzaju deserów – w tym jako dodatek do masy tortowej. Ponadto stanowi także podstawowy składnik wyśmienitego, aromatycznego curry.

co zamiast mleczka kokosowego
Fot. Co zamiast mleczka kokosowego? Opcji mamy kilka

Wybór jogurtu kokosowego będzie idealnym pomysłem wówczas, gdy do wykonania danego dania niezbędne będzie tylko kilka łyżek mleczka kokosowego. Zupełnie niepotrzebnym w takiej sytuacji okazało się otwarcie dużego kartonu czy sporej puszki z mleczkiem powstałym na bazie kokosów.

Gdy brak mleka kokosowego

Czym zastąpić mleko kokosowe, gdy akurat ma się go w domu, sklepy zamknięte, a występuje dość pilna potrzeba na jego użycie? Z pewnością jako zamiennik mleczka kokosowego świetnie sprawdzi się śmietana – najlepiej 12%.

Produkt ten ma podobny poziom gęstości, dzięki czemu z powodzeniem może być całkiem zgrabną imitacją mleczka na bazie kokosa. Aby jednak zadbać o jak najbardziej zbliżony smak do tego mleka, warto wymieszać śmietanę z dużą ilością wiórków kokosowych oraz z cukrem pudrem.

Dodatkowo można dodać też nieco aromatu do ciast o smaku kokosa. Dzięki tym właśnie dodatkom, śmietana sprawdzi się jako niezastąpiony dodatek do pieczeni oraz fundament bardzo smacznych, aromatycznych sosów. Będzie doskonała także do ciast i deserów.

mleczko kokosowe zamiennik
Fot. Zamienników mleczka kokosowego jest całkiem dużo

Czym można zastąpić mleko kokosowe?

Zwykłe mleko z dodatkiem wiórek kokosowych również może być zamiennikiem mleczka kokosowego. Warto podkreślić jednak, że tego rodzaju mieszanka produktów sprawdzi się raczej jako podstawa do przygotowania płynnych dań. Może okazać się niezastąpiona do przygotowania owsianki lub sosu do deserów powstałego na bazie mleka właśnie.

Przygotowując owsiankę na bazie takiej mieszanki warto pamiętać o tym, by dodać zdecydowanie mniejszą ilość mleka wzbogaconego wiórkami kokosowymi, niż byłoby to przy wykorzystaniu mleczka kokosowego. Dobrze też pamiętać o delikatnym podgotowaniu zwykłego mleka – tak, aby znajdujące się w nim wiórki napęczniały, a finalnie całość mieszanki zyskała pożądaną gęstość. Zwykłe mleko wymieszane z wiórkami kokosowymi jako zamiennik mleczka kokosowego można też wypróbować do przygotowania smacznych potraw na słono. 

Podsumowując – dla chcącego, nic trudnego. Lista zamienników imitujących popularne mleczko kokosowe jest całkiem spora. Warto o tym pamiętać w sytuacji, gdy sklepy są zamknięte lub istnieje potrzeba użycia niewielkiej ilości tego powszechnie uwielbianego produktu.

Zobacz również:

czy cytryna może zastąpić kwasek cytrynowy

Czy cytryna może zastąpić kwasek cytrynowy?

Czy zastanawialiście się kiedyś, czy można zastąpić prawdziwe cytryny kwaskiem cytrynowym? To pytanie pojawia się szczególnie, gdy w lodówce …

Czym zastąpić tymianek?

Czym zastąpić tymianek?

Tymianek zawiera witaminy C, E, B i K. Nie można również zapomnieć o tym, że to cenne źródło potasu. Znaleźć w nim można także magnes i fo…

Czym zastąpić syrop klonowy

Czym zastąpić syrop klonowy?

Syrop klonowy kojarzy się przede wszystkim z Kanadą, to ten kraj produkuje go najwięcej na świecie. Jest to najzdrowszy słodzik, bogaty w wiele w…

Czym zastąpić sól? Zamienniki soli kuchennej

Czym zastąpić sól? Zamienniki soli kuchennej

Sól jest jednym z najważniejszych składników kuchni, ale nadmierne jej używanie może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ci…

Czym zastąpić parmezan?

Czym zastąpić parmezan?

Ser, o którym mowa w artykule, jest wytwarzany we Włoszech i produkowany jest niemal od średniowiecza. Przez lata zyskał reputację regionalnej …

Oceń wpis


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *